Skip to main content

Pre knižnice: pripojte sa do siete

Chcete pridať novú službu do svojho portfólia a uspokojiť potreby svojich používateľov? Chceli by ste, aby knihy vydané od r. 1500 do r. 1900 boli dostupné používateľom na objednávku ? Ak áno, potom ste na správnom mieste. 

  • služba EOD je navrhnutá tak, aby mohla byť realizovaná s nízkymi nárokmi. Na jej realizáciu potrebujete len skener, pripojenie k internetu a personál.
  • služba nadväzuje na elektronický katalóg knižnice ako hlavný prístupový bod používateľov. Na vyhľadávacích stránkach, výsledných stránkach alebo záznamoch je štandardné EOD tlačidlo s textom: "Túto knihu je možné objednať ako e-knihu"
    EOD button: digital on request
    Používatelia kliknú na toto tlačidlo a sú napojení na informačnú stránku EOD, Kde môžu zadať svoju objednávku.
  • Zdigitalizované knihy sú Vašim vlastníctvom a môžete ich integrovať do osobnej digitálnej knižnice, alebo archívu.
  • sieť EOD taktiež slúži ako poradná skupina pre účinné a nákladovo efektívne metódy digitalizácie. V rámci siete EoD nájdete pravidlá, normy a pracovné postupy ktoré môžete bežne využívať.
  • sieť EOD vám sprístupní webové rozhranie, ktoré umožňuje automatizované riadenie od komunikácicie so zákazníkmi, produkciu e-knihy, dodanie až po elektronické účtovníctvo. Pozri knižnice v EOD sieti .

Pre ďalšie informácie kontaktujte koordinátora siete

Pozri často kladené otázky (FAQ) pre knižnice