books to ebooks

EOD Platby & Zásilky

EOD e-Knihy

V katalogu vyhledaná a objednaná kniha z fondu NTK je pečlivě naskenována na speciálním knižním skeneru s vysokým rozlišením. Z digitálního obrazu stránek knihy je následně vytvořen ucelený elektronický dokument ve formátu PDF s plným textem. Takto zpracovaný plnotextový PDF dokument vám umožní:

 • vyhledávání v textu pomocí znaků a slov
 • vystřihování a kopírování bloků textu či obrázků do jiných programů a aplikací (např. textové editory)
 • vyjmutí a uložení textu celého dokumentu a další práci s takto vytvořeným textovým souborem.

Využijte možnosti převodu naskenovaných stránek knihy do plného textu! K zobrazení a prohlížení elektronické knihy (dále jen e-knihy) ve formátu PDF se používá volně dostupný program (Adobe Acrobat Reader), který Vám umožní navigaci v celém naskenovaném dokumentu. Uvedený program a formát PDF zároveň umožňuje tisk jednotlivých stránek anebo celé knihy. 

Cena standardní e-knihy: 200,- CZK + 4,- CZK za stranu

Doplňující informace

 • Služba eBooks on Demand (dále jen EOD) zahrnuje digitalizaci středověkých rukopisů a starých a vzácných knih vydaných před rokem 1800. Pro tyto dokumenty může být cena stanovena jednotlivě v závislosti na jejich stavu opotřebení a hodnotě. Obratem Vás budeme informovat a poskytneme Vám nezávaznou předběžnou kalkulaci ceny.
 • Upozorňujeme zároveň, že automatické rozpoznání textu (OCR) nevede vždy k přesným výsledkům, a to zvláště v případě starých tisků, kde může dojít častěji k chybám.
 • Knihy, na které se nevztahuje autorský zákon (70 let po smrti autora), budou uloženy do digitální knihovny NTK, čímž se zabezpečí jejich trvalé zpřístupnění a dlouhodobé uchování.
 • Podáním objednávky vyjadřujete souhlas s Obchodními podmínkami služby EOD (podmínky pro zaslání platby a zhotovení e-knihy).

EOD Možnosti platby

Využijte výhod různých způsobů platby on line:

 • Přímá platba kreditní kartou (Visa, Mastercard, a Diners Club) nebo Maestro nebo Paypal.
 • Je možno platit i na fakturu. Přesné údaje, které jsou potřebné pro převod peněz Vám poskytneme po zadání objednávky přes Vaši osobní stránku EOD zákazky.
 • Platba je možná rovněž v hotovosti v pokladně NTK.

EOD Zásilka

Lhůta dodání Naší snahou je knihu zdigitalizovat a zpracovat ve lhůtě nepřekračující dva týdny. Předpokladem k tomu je fyzická dostupnost knihy v knihovně. O případném prodloužení lhůty realizace objednávky Vás budeme obratem informovat.  
Způsob dodání: Obvykle je e-kniha zpřístupněna ke stažení (download) přes internet bezprostředně po přijetí platby. S takto získanou e-knihou je možno okamžitě pracovat. Odkaz zůstává v platnosti po 60 dní.  


Za zvláštní příplatek je možno objednat si zaslání e-knihy poštou na CD-ROM/DVD nosiči (v závislosti na velikosti souboru).

 • zvláštní příplatek pro Evropu: 150,- CZK
 • zvláštní příplatek pro celý svět: 200,- CZK

Vyzvednutí CD-ROM/DVD s e-knihou osobně v Národní technické knihovně stojí 30,- CZK.

EOD Vrácení e-knihy 

Vrácení e-knihy a zrušení zrealizované zákazky není vzhledem k povaze a charakteru elektronického dokumentu možné.